Kniha návštěv

Brauanlage

Datum: 03.11.2018 | Vložil: Furt

Zdravím,
chtěl jsem poprosit o radu.
Nainstaloval jsem program Brauanlage a při spuštění to hlásí error 713 a chce nainstalovat MSSTDFMT.DLL
Co s tím?
Díky

Pekna prace :)

Datum: 04.03.2016 | Vložil: Lukas

Diky za fotky, popis, navody. Chci si zacit varit doma take, zkoumam vsechny postupy a navody. Postupne kupuji soucasti a casti. Tak at se dilo dari a hodne uspechu, diky za kazdy detail, popis a navod ;) Delucasso

Re: Pekna prace :)

Datum: 07.03.2016 | Vložil: Kralupský ďáblík

Děkuji za pochvalu. Sám jsem kdysi také takto začínal a byl jsem vděčný za každou informaci. Tak snad Ti to také pomůže.

pekné

Datum: 13.05.2013 | Vložil: Milan

páči sa my tvoja stránka.
Chválim ťa, že robíš kus zaujímavej roboty a keby z toho nebol žiadný osoh, krásne sa zabávaš a ešte si aj užiješ.
Veľa šťastia v tvojej činnosti.
Zo Slovenska

Milan

Re: pekné

Datum: 15.05.2013 | Vložil: Ďáblík

Děkuji ti za pochvalu. Škoda jen, že není více času.

Ruský kvas

Datum: 08.05.2012 | Vložil: branot@banicne.sk

Zdravím,

dlho som skúšal vyrobiť kvas, ktorý som pil na Ukrajine z cisterny. Pokúšal som sa ho vyrobiť pomocou Vášho receptu z chleba s pomocou droždia. Bol síce dobrý, ale nebolo to ten cisternový. Tak som to skúsil inak. Do 3 l fľaše som nalial prevarenú vodu, nechal vychladnúť na cca 30 C. Potom pridal 4 pl cukru, cajovu lyzicku muky a nakoniec 2 krajce chleba. Prikryl som handrickou a nechal kvasit asi 4 dni pri teplote 20 C. Kazdy den som kontroloval ci sa nevytvorila pleseň (ak by sa vytvorila, treba ju odstranit) a kyslost (ochutnanim). Ked bol dostatočne kyslý, tak som ho prifarbil karamelom a dal vychladnúť do chladničky. Po ochutnaní som si hneď spomenul na ukrajinske leto :) Takýto kvas nie je dobrý len na pitie, ale aj ako polievkový základ (napr. pre poľský žurek)

kecy

Datum: 08.01.2012 | Vložil: plesak

Luděk Gasselhofer je jistě zanícený fanda pivovarnictví, je dobře, že při svých toulkách dokumentuje všechny dnes už třeba i nefukční varny, pivovárky.
Občas tedy trochu ujede; narazil jsem na jeho zprávu o vesnici Žebnici na plzeňsku. O historii téhle vsi něco vím, a koukal jsem jako vrána, když zdejší faru, která je bohužel v neutěšeném stavu, nazval zázemím místního pivovarnictví. Ano, v Žebnici se skutečně pivo vařilo, ale naprosto někde jinde. Asi vyfocením té kdysi krásné budovy chtěl navodit atmosféru starých dobrých zašlých časů.
Takže jeho výklady berme s rezervou, je to takový Neználek, ale hezky se to asi čte.

plesak

Re: kecy

Datum: 09.01.2012 | Vložil: Luděk

Díky za "kompliment" a za nálepku Neználka, ono se to ze závětří anonymity hezky kritizuje - rád do Žebnice pojedu znova a místo, kde stál pivovar si nafotím a v článku opravím, ostatně nebude to poprvé a naposled. Jestli jste četl článek pozorně, tak nepíšu, že se na faře pivo vařilo, férově přiznávám, že místo se mi zjistit nepovedlo. Mojí mailovou adresu znáte, tak mi dejte vědět, díky.
Jinak jsem z 320 pivovarů Plzeňského kraje zjistil u 245 kde stály a další mám rozpracované.
Tolik z Neználkova Slunečního města pro informační doplnění, jestli chápete dvojsmysly.

Re: kecy

Datum: 09.01.2012 | Vložil: Luděk

Jo, a nekomolte mi příjmení, snesu to u předškoláků a pak už z podstaty ne...

Kralupský ďáblík

Datum: 07.06.2011 | Vložil: Luděk

Ahoj Petře,
přečetl jsem si, že moje návštěva byla zanesena na tento web :-) takže zopakuju: obě Tvoje piva byly dobrý a ještě jednou děkuju za návštěvu. Zdravím i paní manželku, přeju jen povedený vary a ať se mají k světu i ty chmelový výhonky. Teď jdu ochutnávat 14° pt Svatavskýho trpaslíka od Franty Machače.
Měj se fajn, zdraví LG

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek