Rozšíření knihovny

01.01.2013 20:14

Letos jsem pod stromečkem dostal dvě knihy s pivní tématikou.
Ta první, kterou jsem již přečetl, se jmenuje "Vaříme pivo - Jak si uvařit pivo, připravit cider a víno".
Knihu napsal Jack Thompson, má 144 stran a vydalo ji nakladatelství Svojtka § Co., s.r.o.

Vaříme pivo

Zpočátku se kniha věnuje obecným informacím ohledně přípravy domácího piva, cideru a vína, popisuje technologické postupy, a seznamuje s nezbytným vybavením pro přípravu těchto nápojů.
Dále je kniha rozdělena na jednotlivá roční období a pro tato období jsou uvedeny jednotlivé recepty na přípravu těchto nápojů. Některé recepty jsou opravdu zajímavé a myslím si, že stojí zato je vyzkoušet.


Druhá kniha se jmenuje "Pivní bible - Jak si uvařit skvělé pivo doma", napsal ji američan Brian Kunath a má 224 stran. Vydalo ji nakladatelství Mladá fronta a má krásnou vázanou vazbu.

Pivní bible

V knize najdete spoustu zajímavých informací související s pivní tématikou, informace ohledně surovin, technologie výroby, vybavení, přístrojů atd. Kniha je bohatě ilustrována fotografiemi a najdete v ní vše, co by Vás mohlo zajímat při přípravě tohoto lahodného chmelomoku. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovničce žádného domácího vařiče.

Další knihou, kterou jsem dostal ještě před vánocemi je kniha od autora Jaroslava Vašáka a jmenuje se "Pivo - příručka pro správného Čecha". Knihu vydalo v roce 2008 nakladatelství Fragment, má 171 stran a je ilustrovaná Petrem Urbanem.
V knize naleznete spoustu receptů, při jejichž přípravě se používá pivo. Dále je zde stručně shrnuta historie a výroba piva, slovníček pivních pojmů, Pivo a slavné osobnosti, různé zajímavosti, rady a kvízy z pivních znalostí.
Nejedná se o nějakou vědeckou knihu, ale určitě se s touto knihou pobavíte.